VERİ MERKEZİ

ONURBİLİSİM, 2x10 GBPS Yedekli alt yapısı ile gücünüze güç katıyor.250 Sunucu kapasiteli aktif sistem odası ve gelişmiş network ekipmanları ile 7/24 stabil bir çalışma ortamı sağlanmaktadır.

NETWORK

2014 Yılında alt yapısımızı tamamen fiber optik 10 GBPS olarak güncelledik.Anlık kapasite ihtiyaçlarına ağ üzerinde hiçbir fiziksel ya da yazılımsal değişiklik yapmadan rahatlıkla yanıt verilebilmektedir.Telekom tarafından yedekli olarak sağlanmakta olan internet erişimi ile kesintisiz bir hizmet sağlanmaktadır.

YEDEKLEME

ONURBİLİSİM, siz değerli müşterilerimizin verilerine önem veriyor.Hosting hizmetlerimizde günlük yedekleme ücretsiz olarak sağlanmaktadır. Sanal sunucu ve Fiziksel sunucu müşterilerimizde UNUTMADIK,tüm sunucu grubu müşterilerimize 10 GB FTP yedekleme alanını ücretsiz sağlıyoruz.

İKLİMLENDİRME/UPS

Sunucuların stabil çalışabilmesi için gerekli iklimlendirme sistemleri yedekli olarka kurulmuş olup anlık olarak takip edilmektedir.Bunun yanı sıra Bina geneline yerleştirilmiş duman ve gaz dedektörleri ile bina izlenmektedir. Datacenter alanı dışındaki alanlarda acil durum için yangın söndürücü araçlar yerleştirilmiş olup, binada dedektörler dışında acil durum butonları bulunmaktadır.Şebeke jenaratör geçişleri veya şebeke enerjisinde oluşabilecek herhangi bir dalgalanmaya karşı yedekli UPS sistemi tüm yükü online olarak izlemekte ve filtrelemektedir. Kapasite ihtiyacının 1 fazlası olarak tasarlanan UPS sisteminde, UPS lerin herhangi birinde oluşabilecek bir arıza durumunda yük kesintisiz aktarılmaktadır.

GÜVENLİK DUVARI

DDOS saldırılarından kormayın!Türkiye'de ilk kez kullanılan Juniper marka router-firewall üzerinde sonlanan fiber hatlar yine projelendirilmesi Juniper ile ortaklaşa hazırlanan networke ulaşmaktadır. Layer 3 datacenter network yapısında tüm portlar v-lan olarak ayrılmış durumdadır. Network trafiği, datacenter içinde bulunan sunucular 7/24 teknik personel tarafından izlenmekte, sunucularda oluşan herhangi bir arıza durumunda ilk müdahale müşteri istekleri doğrultusunda teknik ekip tarafından gerçekleştirilmektedir.

ONURBİLİSİM İLE HIZLANIN

Onurbilisim 40,000+ den fazla internet sitesini bünyesinde barındıran Kocaeli/İzmit'in ilk ve tek veri merkezi ünvanını 2009 yılından buyana taşıyan güçlü bir firmadır.Bizler sadece hizmet değil mutluluk sunuyoruz.
%99,998 oranında “uptime” garantisi sunmaktayız.

7/24 İnternet Erişimi

Datacenter Network alt yapısı ülkemizdeki en büyük verimerkezi alt yapısı durumundadır. Aktif 1,5 Gbit kullanım oranı ile her geçen gün kapasitemizi arttırıyoruz.

2 Farklı santral üzerinden Türk Telekom, 2 farklı santral üzerinden Turkcell Superonline erişimine sahip olan veri merkezimizde kesinti oranı çok düşüktür.

Alt yapı ekipmanlarında Juniper ürünleri üzerinde kurulmuş yedekli network yapısı üzerinde 1Gbps dilerseniz 10 Gbps port sunabilmekteyiz.

7/24 Kontrol ve Destek

Veri merkezlerimiz ve Network sistemlerimiz 7/24 izlenmekte ve kayıt altında tutulmaktadır. Tüm destek talepleriniz için çağrı merkezimiz sürekli olarak görev yapmakta olup ihtiyaçlarınız için ulaşabilmeniz için elimizden gelen desteği sunmaktayız.

İzleme sistemlerimiz sayesinde oluşabilecek hatalar en kısa sürede tespit edilmekte ve denetlenmektedir.

Geniş Veri Merkezi Alanı

Veri merkezi alt yapısı yenilikçi ve gelişime açık olarak inşa edilmiştir.Deprem yönetmeliğine uygun tasarlanmış M2 1200 Kg kapasiteye uygun hazırlanmış inşaat sistemi bulunmaktadır.

Bina girişi itibari ile tamamen güvenlikli ve 7/24 elektronik ekipmanlar ile izlenen/kaydedilen bina siz müşterilerimize sürekli güvenlik sağlamaktadır.

Datacenter güvenliği bağımsız olarak 7/24 kaydedilmekte ve izlenmektedir. 5 Metre tavan yüksekliği, 50 CM yükseltilmiş döşeme ile dünya standartlarına uygun verimerkezi ortamı siz müşterilerimize sağlanmaktadır.